b ...:::craftológia:::...: film/sorozat
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: film/sorozat. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: film/sorozat. Összes bejegyzés megjelenítése

11/27/2011

Most meg kellett volna...

...néznem, hogy miről írtam az előző bejegyzésben, de általában önmagamat ismétlem, így lényegében mindegy is.
Rákattantam a Bonesra (Dr. Csont kezdőknek), ennek gondolom a Viki nagyon fog örülni, vagy felkiált magában, hogy "Na végre!!!" Az a helyzet, hogy bár eléggé mainstream a sorozat, de most már értem is, hogy miért. Túl vagyok az első évad felén, és valóban érdekesek az egyes esetek a sorozatban, de sokszor rossz a kivitelezés. Ennek ellenére a karakterek jól el vannak találva, bár az FBI ügynök csak azért érdekes, mert ő szembesíti a hiperokos antropológus főhősnőt a normális és hétköznapi világ dolgaival. Egyébként meg teljesen olyan, mint a többi FBI ügynök a többi krimisorozatban, és még csak nem is egy jó pasi. Lényeg, hogy szerencsére csak három vizsgám lesz, meg be kell adni egy esszét a brit kultúra valamelyik témájáról, valamint egy kritikai könyvismertetést (na ezen jó sokat gondolkoztam, hogy hogy is van magyarul szépen a book review; erről a két feladatról még mindig nem kaptam tájékoztatást, de majd holnap rákérdezek a tanárnál, hogy mikor is várható az az e-mail...) és valószínűleg egy részben használható fejezetet a szakdolgozatomból; és ez csekélyke feladathalmaz azt jelenti, hogy lesz időm sorozatot nézni is. És addig jó, amíg kötetlenül el lehet pazarolni a szabadidőt. 
Maradva a suli témánál, ma be kellett küldenem egy feladatot (aminek csak ma reggel álltam neki, abba is hagytam, és délután folytattam, de kész lett), ami olyan szempontból érdekes, hogy megint rájöttem, hogy nagyon sok dologra nem figyelek, mikor angolul írok, és borzalmas minden tekintetben. De most már tudom, hogy mikor kell gondolatjelek illetve vesszők közé betuszkolni egy mellékmondatot. Mert ugye ez sem mindegy. Egyébként nem csupán a központozásnak néztem utána, hanem egyéb hasznos tanácsoknak is a szakdolgozat tartalmi részét illetően. De ezek elég unalmas és csontig rágott dolgok, Google segít mindenkinek a témában, de ha tudtok egy kicsit is angolul vagy németül, akkor inkább ilyen nyelvű oldalakat keressetek, szerintem hasznosabbak, mint a magyar verziók. Valamint érdekes olvasmány a témában Umberto Eco Hogyan írjunk szakdolgozatot? című könyve is. Eco bácsi sem mondja meg a tutit, de hasznos tanácsai vannak. Na szóval, ma is tanultam rengeteg fontos dolgot, amiket általában nem veszek figyelembe, úgyhogy post-itekkel fogom telerakni az erre fenntartott felületet a falon magam előtt, hogy ne felejtsem el például a tézismondatomat, vagy hogy ne felejtsem el szóról szóra, mondatról mondatra átnézni és átszerkeszteni (ha szükséges) az érvelésemet. Minden apróság számít. Szörnyű egy pepecsmeló ez, inkább menjetek szakközépbe, vagy ha már gimisek vagytok, akkor ne menjetek bölcsésznek, semmi esetre se. Mert bár megtanultok egy csomó érdekes dolgot a világ nagy dolgairól, meg a társadalmunkról, és mind lázadó okostojások lesztek (ami a főiskola első féléve során nagyon erősen elnyomja a személyiségeteket, aztán kinek hogyan, de legtöbbször pár félév múlva már csak egy rossz korszak marad az életetekben; vannak azonban könnyebben befolyásolható egyének is, akik aztán közveszélyessé is válhatnak a jó ízlés szempontjából), de végül ez nem fog számítani semmit. (szubjektív vélemény)
Na, még egy Bones rész belefér az időmbe, aztán alvás. Bár mostanában nehezen alszok el éjfél előtt, úgyhogy ez még kérdéses, de az biztos, hogy reggel hatkor ébresztő. 

9/16/2011

El sem hiszem,

de megírtam a házit is, el is mosogattam, és még egy adag ruhát is kimosattam a mosógéppel. Életem apró örömeiben rejlik a monoton hétköznapok túlélése.
Egyébként meg illő lenne bemutatnom egy újfajta módszert, a focussed freewriting nevezetű dolgot, amit az egyik tanárnőm ajánlott nekünk a szakdolgozati szemináriumon. Az a lényege, hogy rákoncentrálsz a témádra, aztán elkezdesz írni mindent és bármit, ami az eszedbe jut ezzel kapcsolatban, és lehetőleg folyamatosan, megállás nélkül írsz. Majd a végén átnézed, amit írtál, kimazsolázod belőle az értelmes gondolatokat, amiket használhatsz a dolgozatban, illetve az olyanokat, amiket továbbfejlesztésre/átírásra érdemesnek tartasz. Sajnálom, hogy ezt a módszert nem ismertem a BA-s szakdogám megírása előtt, biztosan hasznos lett volna. És bár angolul kéne írni ezt, én úgy döntöttem, hogy magyarul esek neki, mert úgy gyorsabban szárnyalnak a gondolataim, és majd a mazsolázós részt fogom angolul csinálni. Így legalább a fordítós képességemet is tudom fejleszteni. Vagy esetleg néha majd angolul is próbálkozok. Majd meglátom, hogy alakul a dolog, de mindenképpen lesznek efféle bejegyzések a blogon ezután. Lehet, hogy csak egy, lehet, hogy több. De igazából minden nap kéne erre egy bő fél órát szánni, vagy hetente többször. 
Csak szarban vagyok eléggé le vagyok maradva, mert még el kéne olvasnom egy csomó elsődleges olvasmányt a szakdogához, úgymint a Gépnarancsot és az 1985-öt Burgesstől, valamint az 1985-öt Dalos Györgytől, és Victor Klemperer nyelvészeti remekművét, A harmadik birodalom nyelvét. Legalábbis ezeket terveztem be, de talán a konzulensem lelövi a Klempereres ötletemet, és akkor egyel kevesebb lesz, meg igazából én sem érzem túlzottan relevánsnak a témámmal kapcsolatban (bár ez egyelőre még csak egy úgynevezett working title, tehát csak egy útmutató, hogy milyen keretek közt mozogjak): Az Ezerkilencszáznyolcvannégy hagyatéka a háború utáni és a kortárs disztópikus regényirodalomban - ez most egy tükörfordítás, de lényegében egyfajta összehasonlító elemzésről lesz szó, hogy bizonyos művekben, amelyek leginkább összefüggésbe hozhatók Orwell regényével, milyen módon és mértékben jelenik meg a '84 hatása, és hogy miért is egy fontos mérföldköve Orwell regénye az antiutópisztikus-szatirikus regényirodalomnak. Mindenképpen érdemesnek tartom boncolgatni a témát, főleg azért, mert Burgessnek az 1985 egy kevésbé ismert műve, és szerintem érdekes megvilágításba helyezheti magát a '84-et is azáltal, hogy hasonló alapokra épülve egy kicsivel későbbi lehetséges szörnyűséget tár elénk. Bevallom, én sem hallottam még erről a könyvről, de biztosan érdekes olvasmány lesz (csak még meg kell szerezni Pestről). Másrészt meg Dalosnak az 1985-e azért érdekes, mert az pedig a '84 folytatása akar lenni, és abban is biztosan találok gyöngyszemeket, de még ezt sem olvastam. Meg még Klemperert sem. Szóval kevés háttértudással nehéz ezt a focussed freewritingot elkezdeni, de igyekezni fogok, hogy elolvassam ezeket, plusz még a Gépnarancsot, amivel már 2-3 napja szenvedek, de még csak a bevezetőjét tudtam elolvasni. Nem nekem való az olvasás már, mert pár oldal után elálmosodok, és bealszok. Lehet, hogy hangoskönyv után kéne nézni? Megpróbálom felkutatni a lehetséges verziókat. 
De egyébként a Gépnarancstól ígyis félek a nyelvezete miatt, bár némi háttérszlováktudással talán van egy kis esélyem megérteni a ruszki-angol keverék szlenget. És még az is lehet, hogy csak néhány dolog kerül majd bele a szakdogába ebből, de legalább túlleszek rajta. A Kubrick-filmet tegnap megnéztem, de nem mondhatnám, hogy életreszóló élmény volt és ez a világ legfantasztikusabb filmje. Nem nézném meg újból, egyszer elég volt. És talán némi Burgess iránti szimpátia is beszél belőlem, hiszen a filmből hiányzik az utolsó fejezet... és mindenki (nyilván túlzok, de azért a legtöbb ember) a filmet isteníti. Fura dolgok ezek, de most vár rám az ultraerőszakos Gépnarancs, remélem, legalább az első fejezeten túljutok elalvás nélkül.
Szóval majd izé, lesz freewriting is valamikor, ha már legalább egy könyvet elolvastam.

Unalom van,

pedig Pécs nem unalmas. Talán csak punnyadós hangulatban vagyok. Tanulni kéne, de ahhoz sincs kedvem, bár lehet, megírom keddre a házit. Olvasni nem merek, mert csak elalszok közben. Őrület. Gyilkos elméket nézünk Ádámmal, miközben ő játszik, én meg netezek jobbra-balra. Kellemes péntek délutáni időtöltés. Tényleg rászedem magam a háziírásra, aztán meg a mosogatásra, hogy úgy érezzem, tettem ma valami hasznosat is.
Addig meg zene:



8/20/2011

Szombat (rövid poszt)

Jövő héten mehetek autóval ismerkedni az autósulis óra előtt, de jó lesz reggel 5kor kelni jövő héten szombaton :D 
Ja, és végre volt ideje rám a fodrásznőnek, hála neki! Valamivel jobban mutatnak a tincseim egy kis kopasztás után. Most már csak az a baj, hogy még nem volt kedvem zuhanyozni, így tiszta haj a hátam, de már lassan megemberelem magam. 
Egyelőre off, mert Star Wars maraton van a nappaliban, most megy a 4. rész.

8/14/2011

Szituációriport

(igen, a helyzetjelentés szóra gondoltam, csak felturbóztam egy kicsit)

Annyira jól szituált lettem az utóbbi időben, hogy el is felejtettem blogolni a semmiről, hát akkor most behozom a lemaradást.
Szóval mi is volt?
Ja igen, jól fölhergeltem magam azon, hogy a Modulo nem engedte elmenteni és véglegesíteni a beiratkozási lapomat, mert hogy az útlevélszám megadása kötelező. Jónapotkívánok kérem, 2007 még nem volt olyan régen, hogy ilyenekkel bürokráljunk (igen, ilyen szó tényleg nincs), meg egyébként is. De mitadisten, megint én voltam a hülye, és anyu felkapcsolta a körtét a fejem fölött: be kell írni a személyi igazolvány (obcsánszky, csak hogy pontos legyek) számát. Közben én írtam a TO vezetőjének, hogy mi a rákot csináljak, de azért már ki is nyomtattam sikeresen a lapot, holnap anyu föl is adja. Aztán talán már jövő héten végre aktiválhatom a félévemet. Ó, és a legjobb: három év kín és keserv után (azaz 2x3 órafelvétel, és az elcsusszant 4. évem nagyon lájtos volt, mer nem kellett 15 tantárgyat fölvenni) végre nem kell aggódnom, hogy betelnek az órák, és nem kell bammegolni reggel 8kor, hogy a szerver már megint túlterhelt és 1 másodpercen múlhat az órarendem. Most eszembe is jutott, hogy meg kéne nézni, nem változtak-e az időpontok, de majd a poszt után belesek az ETR-be.
Aztán még az a hihetetlen nagy izgalom történt, hogy voltam kettő darab órán az autósuliban, és a törvényeken kívül tanultam pár hasznos dolgot is. Van egy okostojásunk a csoportban, ő mondjuk nem idegesítő, mert legalább nem mond ökörségeket. Bezzeg a Mr. Funny Guy, na ő már néha pofátlan. Beszél az instruktor mondjuk bármiről, akkor neki mindig van valami vicces hozzászólása, vagy története, és még bele is beszél abba, amit az instruktor mond. Mondjuk még fiatal, kinőheti. Én csak köszönök, meg válaszolok, ha kérdeznek. Ha meg valamit tudni akarok, akkor meg megkérdezem, mert kérdezni is tudok. Egyébként meg kussban ülök, ásítozok, és koncentrálok a megértésre.
És aztán tegnap voltak itt keresztszüleim a lányukkal, akik USA-ban élnek, és ilyen nagyonritkán hazalátogatnak. Jó volt végre látni őket, főleg Rékát, mert kb. 10 éves korunk óta nem találkoztunk. De mintha mi sem történt volna ezalatt az idő alatt, közvetlenül tudtunk beszélgetni mindenféléről. És irigy vagyok rá, mert ő 1 év alatt megcsinálhatja a mesterszakot. Ráadásul Angliában. De talán még jövőre látom őt, Anglia azért mégis csak közelebb van, mint az USA, aztán 1 év múlva ő kezdi az orvosi egyetemet, onnantól kezdve nem hiszem, hogy sok szabadideje lesz. Lényeg, hogy jó volt látni a távoli "rokonokat" (mert vér szerint nem vagyunk rokonok, csak szív szerint).
És végre olyan majdnem nyárias idő van (még 1-2 napig) - tudom, ezt tőlem fura hallani, de azért a borongós/szeles/esős/viharos időt én sem szeretem sokáig. Főleg nem a nyugodt vasárnap késő délutánokon, amikor már tényleg nem lehet még olvasni se ilyen 5-6 óra tájban, ha elmegy az áram, mert setét lészen, ha borult az ég.
Elkezdtem újra az Avengers rajzfilmsorozatot nézni, mert bár van egy csomó filmem, amit még nem láttam, de mivel nem volt kedvem hozzájuk, ezért gondoltam, újra belevágok, mert csak az első két részt láttam. Meg végre letöltöttem a Green Lanternt is, remélhetőleg angolul, mert biztos, hogy elbaszták (komolyan elnézést kérek mindenkitől, akit sért ez a szó, de erre nincs jobb) a szinkront, felirat nélkül meg elvagyok, ha angol nyelvű filmről van szó.
És megin elkezdtem fordítani egy dalszöveget, de annyira szörnyen haladok vele, hogy egy darabig nem látja azt még senki, az fix. A Turning Tables fordítása is igen rossz lett, bár ott nem figyeltem a szótagszámra, meg nagyon hasonlót akartam magyarul, hát olyan lett, amilyen, majd még néha átnézegetem, hátha megvilágosodok közben.
Off mára.

7/18/2011

Ma kellemesen jót unatkoztam. Csináltam magamról képeket, elkezdtem nézni a Sucker Punch c. filmet, aztán meg is untam, de majd adok még egy esélyt neki. Végül sorozatnézés lett a filmnézésből. Aztán meg lenyírtam a füvet, hát nem mondom, hogy belehaltam, de azért fárasztó volt, főleg a borospince tetején lavírozni a fűnyíróval, de megoldottam. Nem tudom, látott-e valaki, de biztos vicces volt, ahogy teljes erőmből próbálom a dombon feltolni a gépet, közben 5x megakadok, visszacsúszok, és persze szentségelek kínomban, aztán hatodszorra sikerül feltolnom, majd visszafelé majdnem hátravágódok. Meg szerencsésen beleléptem a csóványba is, azaz csalánba, bocsánat. Jól viszket is a talpam, hiába a Fenistil gél. Nembaj, ennyi kell, végre igazi parasztnak érzem magam a csóványcsípéstől. Hiába, Pécs után Kisújfalu egy más világ... :D
De még fejlődnöm kell fűnyírásban is, mert kb. 2 óra hosszat tököltem, pedig hát nem olyan ráérősen estem neki a feladatnak. Vagy csak túl nagy a terület, amin át kellett menni, meg a kábelra is mindig figyelni kellett, hogy ne menjek rá a géppel - tekintve, hogy nem szándékozok áramütést szenvedni... egyelőre. Most meg mehetek áztatni a lábamat a kádban, mert tiszta mocsok meg kosz meg fű, de majd elücsörgök magamnak.
És a hajammal is kéne kezdenem valamit, mert tegnap este mostam, és már reggel észrevettem, hogy korpás. Pedig hát ugyanúgy Head'n'Shoulders-szel vagy mivel mosom, csak másik fajtával, mint amit Pécsen hagytam. Lehet, vissza kéne váltani arra. No mindegy, most hívott Lilla, hogy menjek kocsmázni, úgyhogy irány a kád meg a zuhany. Adiossz.

6/22/2011

Különben olyan jó, hogy egész nap morog a hasam - mintha hozzám beszélne. De most már kiabál és igazán abbahagyhatná.
A feltöltés meg gagyi, T-com igazán növelhetné a sávszélt. Csak azért, mer falusiak vagyunk, az még nem azt jelenti, hogy a fészen (értsd Facebook) való lógásban kimerül az internetfelhasználásunk. Jó, blogolni lehet, meg még játszani is lehet, sőt, ha türelmes az ember, meg filmet is lehet nézni online, de a feltöltés az valami örökkévalóságig tart. Nem sértek én szerzői jogokat az általam készített videókkal. Meg mi az már, hogy a szerzői jogok érdekében a Magio Box-on nem lehet használni az USB-portot? Pedig az LCD TV-n sokkal könnyebb képeket nézni, vagy ha már rádiót is lehet hallgatni a Magioval, akkor zenét is lehetne hallgatni. Jó, a filmek nem feltétlenül eredetiek a külső HDD-men, node akkor minek kellett beleszerkeszteni azt a likat a boxba? Annyi értelme van, mint tűző napon forró fürdőt venni. Dehát ők tudják...
No és közben feltöltődött az utolsó videó is. És amúgy meg nem történik semmi, azon kívül, hogy tegnap este majdnem megevett egy nyolclábú - rámugrott, miközben jöttem be a teraszról a nappaliba, és ez nem a kaszás fajta volt, ez szőrös volt és be akart mászni az ujjatlan pólóm alá, de én gyorsabb voltam és reflexből lepattintottam. Ő pedig a függönyön landolt, majd anyu papucsa által kegyetlen halált halt, amit meg is érdemelt. De ez csak anyunak volt vicces, mert ő látta azt a rémületet, amit átéltem, és nyilván baromi viccesen néztem ki, ahogy ledobtam az asztalra mindent, ami a kezemben volt, és lekaptam az ujjatlant és hadonásztam vele, és üvöltöttem, hogy "anyu, valami mászik rajtam!". De utána még percekig éreztem a vállamon annak a nyolc lábnak az érintését, először azt hittem, meg is csípett, de aztán mégsem, mert akkor lenne már ott piros dudor, és nincs. Szóval két láb jó (bár ebben néha kételkedek, és nem az ominózus kakassal történt incidens miatt...), négy láb elviselhető, hat és főleg nyolc láb ROSSZ!!!
Lassan feküdni is kéne meg olvasni, mer így sose fejezem be a könyvet, ha nekiülök, és kb. fél oldal után elalszok rajta, márpedig érdekel, szóval nem azért, mert unalmas lenne a könyv. Napközben meg inkább belövöm a TV-t háttérzajnak, aztán néha le is ülök, mikor mondjuk eszek, vagy ha olyan van benne, ami érdekel (de ma például elaludtam a Murdoch nyomozó rejtélyein...), viszont este lekaptam a Poirot-t, meg szombaton este is lesz. Meg is kéne szerezni mindet, csak olyan össze-vissza vannak a részek, meghát a kicsikémben 20 giga hely maradt, és azzal kell gazdálkodni. Meg aztán most érkezik a mixelő programocskám, majd azzal fogok szórakozni unalmamban, vagy két uborkaszedés között. És holnap kéne valamit főzni is, hogy egyek valami főtt kaját is. Bár így visszanézve az elmúlt napokat, megin csak kekszen és teán kéne élnem... No, akkor nincs főzés, megyek háztartási kekszért reggel a boltba, és főzök tízliteres lábasban teát... vagy óránként mindig két liternyit. Viszont akkor valami normális tea is kéne... Á, majd reggel kitalálom, addig még sok víz lefolyik a kanálison.

6/02/2009

Ismét haza...

Kisújfalura.
Ismét elérkezett az idő, hogy elhagyjam kedvenc városkámat 3 hosszú és mozgalmas hónapra, amit otthon töltök (kivétel majd a Fehérváron töltött néhány nap) téblábolással, babázással, lagzikrakészüléssel, borfesztivállal, kerti munkával, házimunkával, Ádám-után-sóvárgással, esténként film- vagy sorozatnézéssel, meg még istentudja mi mindennel, meghát az is lehet, hogy lesznek unalmasabb és kevésbé mozgalmas napjaim, amit zabálással fogok eltölteni. (Fúúúú, remélek, ehetek majd sok fagyit meg dinnyét, meg még sikerül elkapnom az eperszezont is! :D).
Jó lesz már otthon. Csak nehogy túl sok legyen... :P Persze szörnyű lesz Ádám nélkül, de ezt majd túlélem valahogy, különbenis erős vagyok én (csak türelmetlen). De jó is lesz, mert családozhatok, lóghatok a régi és örök barátokkal, még azon is gondolkodtam, hogy előhalászom a régi görkorimat, hátha még működik ;p De majd még ki fogok találni egy csomó érdekes elfoglaltságot, pl. nekiállok porkrétával rajzolgatni, vagy temperával festegetni, vagy újra karkötőket gyártani (úgyis fogynak a csuklómról...), vagy fotózni járok majd a fájintos kis partygépemmel ;p
Nem mondanám, hogy sok tervem van a nyárra - csak a szokásos. Ami annyit takar, hogy ismét sodródok az árral és csinálom, amit kell meg ami jólesik. De az fix, hogy ha már megtaláltam magyarul a Joan of Arcadia-t meg a Jack & Bobby-t is, azokat tuti letöltöm, vagy majd Istvánt megkérem, hogy töltse le nekem. Meg persze végig kell néznem az összes Star Trek filmet, amit ma írt ki nekem Viki DVD-kre, szóval az is lehet, hogy rajongó leszek ;p Sőt, majd tartok talán Star Wars maratont is, esetleg akkor, ha jön hozzám Ádám nyáron (úgyis megígértem neki, hogy egyszer maratonozunk együtt).
Szóval jó lesz a nyár, lesz sok idegeskedés (húúú, bakker, ruhát meg cipőt is kell vennem... ijj...), főleg ruha ügyben... Remélem, Évának nem lesz gond, ha Erika lagzijára már megveszem a ruhát és az lesz a koszorúslány-ruhám is, mert hát azért nem olyan olcsó egy megfelelő és szép ruha manapság és anyukám már ígyis rám költötte hónapokig az egész fizetését és válság is van és szar a helyzet. És akkor ne beszéljünk a cipőről... komolyan, szerintem vagy mezítlábas leszek a lagzikban, vagy sportcipőben, mert félek, hogy nem találok normális lapos talpú cipőt, ami kényelmes, nem emészti fel a lábaimat és még passzol a ruhához is. Istenem... sose aggódtam még ilyen dolgokon. Jó, mondjuk már késő van meg az agyam sincs a helyén. És még mindig utálok alkalmi ruhát és cipőt vásárolni, és azt hiszem, örökké utálni is fogom az ilyen szituációkat. Hiába: van, ami nem változik bennem. De bízok a szebb jövőben :D
Szóval holnap irány haza, vár otthon a sok cucc, amit apuval múlt pénteken hazavitettem. Azokat helyre kell rakni, de lehet, h az csak csütörtök délutánra marad, de az is lehet, hogy péntekre (mert ugye csütörtök reggel fél 7kor irány a fogorvos, aztán ha kapok szurit, akkor ott gondok lesznek a vérnyomásommal, és legutóbb is egész nap minden bajom volt a két szuritól, amit kaptam az ínyembe). Meg péntek este jó lenne egy nagybeszélgetős estét is tartani csajokkal. Hajnalkával mindenképp, mer ráncba kell szedni őt, különben bajok lesznek, azt meg nem akarom.
Vizsgaidőszaknak meg vége. Még csütörtök este lesz egy kálváriám a MemoQ-kal, mert Bocz bácsinak még be kell küldeni azt a feladatot... De van internet, meg súgó, meg kedves csoporttársak, akik segítenek, majd kiokoskodom valahogy a dolgot.
És most elteszem magam holnapra.
11 óra múlva meg irány haza!
Haza haza.

8/19/2008

Too lost to be relevant to existence

This is a really MAD world.
Nowadays I feel kinda hurt.
Nice to be burried deep underneath
these heavy skies, into this creep...

Még talán ímmel-ámmal rímel is. Still being sarcastic...
I'm off the track. Or never been there at all...
So typical. Just like me... :)
And so pathetic.
Somehow, I like it.
My creation - projection of my sick imagination. :P
The question is not "why?", rather "who cares?"... :D
Hjujjjjjjjj....
Asszem, tényleg beteg vagyok. XD Ráz a hideg is. No nembaj, itt a pincében mindig hűvös van, nem kell itten rémeket látni.
Holnap szülinapi buli - Ákos 4 éves! :D Vagy berúgás lesz, vagy gyomorrontás... Egyik se jobb a másiknál, szóval abszolút mindegy. XD
Wanna go back to Pécs... :(
Nembaj, 31-én költözök! :) Még szombaton meglessük Blazsejjal az albérletet, azt' minden jó lesz. :D Hopefully...
Asszem, megyek Jóbarátok-at nézni... Lemaradtam az utóbbi időben... :D És még 4 széria hátravan! Vagy befejezem a Nyugaton a helyzet változatlan-t. A rózsa nevét már befejeztem, meg megnéztem a filmet is, de bár ne néztem volna! :S Nagy csalódás volt a könyv után... Lényeg, hogy ma este ELVILEG korán le kéne feküdnöm. Azt' kituggya, mi lesz belőle(m) holnap reggel... :S Majd lefürdök reggel is, meg hajat mosok, azt' csak fölébredek. :D
Holnapután meg megin korán kelek. Mer kell azt a szerencsétlen órafelvételt is hajnali 8-ra rakni! Wáááááá!!! A tanrend meg mér' is lenne már végleges? Félóránként változtatnak, az órák ütik-verik egymást. Hát lehet így egyetemre járni?! De legalább ebben a félévben lesz 35 kreditem. Vagy 38. Már ezt se tudom... Persze, ha minden tárgyat teljesítek. Meg jól is kéne csinálni, mer' nem volna rossz az ösztöndíj se...
Nembaj, most nyugalom van. Till tomorrow morning.

7/10/2008

Hát, ez is egy izgalmas nap volt… :)

Reggel 5-kor szerettem volna kelni. 05: 40 lett belőle. :D Aztán mosakodás, zuhany, öltözés, fogmosás, és már úton is voltam le, az üzlet elé. És kb. 06:10-re le is értem! (Verem a mellem hangosan… :P) Hajnalka fölvett a Favorittal, és már száguldottunk is Párkányba… A nőgyógyászhoz… :S Marhára féltem, mert hát ugye ez volt az első igazi kivizsgálás, amin voltam a doktornőnél. Voltam már ott párszor, de hát ez most valami új volt. :D

Viszonylag (!) gyorsan végeztünk is mind a ketten, aztán bejártuk a fél várost egy egyszerű fehér ujjatlan trikóért. Hát, naná, hogy sehol sem találtunk! Mindegyiken undorító minták meg flitterek. Fúúúúj…

Aztán hazajöttünk, én leszáguldottam a postára (bicajjal :D). Aztán végre ettem is némi rendes kaját (Istenem, de jól is esett!). Aztán megnéztem a RENT-et. Hogy az mekkora egy film! :D Annyira örülök, hogy végre megvan. Bár magyar felirat nélkül, but who cares? :D Asszem, egész nyáron ezt fogom nézni, amikor időm lesz rá… :) (I hope I’ll have some time… Some? A lot of!!! :D)

Kedves szüleim az imént léptek le Párizsba… Vagyis Pozsonyba a reptérre, aztán onnan mennek Párizsba. :) És csak vasárnap jönnek haza… :P (Lesz pár nyugodt napom… :D) Ünnepeljék csak a 25. házassági évfordulójukat szépen nyugodtan ott messze. Engem nem zavar. Örülök is neki. Nekik. Komolyan. Szeretem őket.

És hogy mit fogok csinálni, míg nincsenek itthon? – Probably semmi különöset. :D Csak élem az egyszerű kis puritán életemet (és dühöngök, ha a szar idő miatt nem lesz net… grrr… Igen, elkockultam… :D), szedegetem az uborkát, segítek Szabinának, meg egyebek. Viszont meg kéne fűzni a haverokat, hogy szombaton menjünk el Patra, ha már a Lajos a TV-ben azt merészelte mondani, hogy hétvégére jön a kánikula. De szerintem nem lesz belőle semmi… :S

No problem.

So it goes…

7/02/2008

Ma rohadtul elfáradtam.
Pedig nem is csináltam semmit egész nap...
Oh, de rájöttem, hogy a Markízán adják a Joan of Arcadia-t, és ennek nagyon megörültem! :D Ma volt az első széria harmadik része. Szóval még nem késtem el annyira...
Miközben néztem, olyan eszméletlen pózokban szenvedtem a kanapén, hogy utána, ahogy fölálltam, egyből elkapott a hányinger... :S Pffff... Kellett nekem akrobatikáznom...
Hétvégén irány Kürt. Takarítás minden mennyiségben. De szombaton buli lesz! :D
Csak ez az alkotói válság ne lenne... :(
Már annyira érik bennem valami. Szerintem kegyetlen leszek... és beszólok majd mindenkinek. Dehát valahogy le kell vezetni a feszültséget.